Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

GNL911

Göbölyös N. László irodalmi alkotásai, esszéi, publicisztikai írásai

Másnapok (Álom-kor 5.)

1.

G.aznap teljes időzavarban volt. Három órán belül legalább négy helyre kellett volna eljutnia, amelyek akkor sem voltak közel egymáshoz, ha nem jött volna közbe semmi. De ahogyan ilyenkor már lenni szokott, folyton közbejött valami. Először egy külföldi csoportot kellett kalauzolnia, hogy bemutassa a főváros római kori emlékeit, de már a találkozó pillanatában megtudta, hogy ezeket egy másik idegenvezető már megmutatta nekik, és a csoport tagjai fél órát marakodtak azon, hogy mi érdekli őket. Mikor tőlük végre megszabadult, egy magát régi szeretőnek beállító nő hívta őt, hogy váltsa meg húszéves ígéretét, amelyet egy szabadtéri, megkötözéses szexre tett. G. hiába magyarázta neki, hogy azóta más ember lett és különben is mínusz fokok vannak kint, képtelen volt lerázni. Közben eszébe jutott, hogy megígérte egy barátjának, hogy visz neki a házi disznótorosból és kacsasültből, és azzal sem várhatott. Felpakolta ház az étkeket, táskájába tett egy hosszú damilt, és elindult a találkahelyre. Gyorsan megoldotta a problémát, levetkőztette a nőt, odakötözte egy fához, aztán otthagyta, boldoguljon, ahogy tud. Ha megfagy, úgy kell neki. Végre elért a barátjához, aki a finomságokért hálából vodkával kínálta meg, amit már jó egy évtizede nem vett magához, miután egy vodkának nevezett pancstól napokig beteg volt. Most azonban nem sérthette meg barátját, és nekiálltak vodkázni. Már a negyedik pohárnál tartottak, amikor G.-t a fia hívta, emlékeztette őt, hogy átveszi helyette az olasz örökrangadó tudósítását, de az eredeti időpontot egy órával korábbra hozták, így sietnie kell, már csak negyedórája van hátra. G. félig kábán elindult a szerkesztőségbe taxival, alig várta, hogy a vágtató, hirtelen fékezgető kocsi megálljon, és egy sarkon tudja kidobni a taccsot. Így érkezett meg a kezdőrúgás pillanatára, és csak akkor tudta meg, hogy hiábavaló volt a rohanása, mert köd miatt nem tudták lejátszani a mérkőzést.

G.úgy ébredt fel, mintha valóban agyonvodkázta volna magát, hasogatott a feje, görcsölt a gyomra, rossz volt a lehelete. És nem tudta, hogy az ébredés valóban megtörtént-e, vagy azt is csak álmodta.

2.

G.teljes elképedéssel nyitott ajtót egykori évfolyamtársnőjének, a fekete őssörényt viselő, most széles sötét kalapban megjelenő D.-nek, akinek mindig elismerte nemtucat- szépségét, de sosem volt az esete. Az első döbbenetet követte a másik: D., férje kíséretében, azért érkezett, mert egy francia költeményt fordított le, és azt akarta, hogy G. legyen ennek a lektora. D. korábban soha nem foglalkozott műfordításokkal, ellenben az egész évfolyam legjobbja volt francia nyelvből, mégha ezt soha nem hangoztatta már-már krónikus szerénysége miatt. Leültek egy asztalhoz, némi erős délkelet-ázsiai zöld tea mellé, a férj tőlük tisztes távolságban, hogy ne is zavarja az intellektuális együttlétet, és szóról szóra kielemezték D. fordítását. G. szinte egyetlen szó magyarításával sem értett egyet, de D. megadóan tűrt minden javítást, sőt, arcán egyre nagyobb hála kezdett sugározni a férfi iránt.

Néhány óra elteltével készen volt a közös remekmű. D. és férje távozni készült, D., aki egy percre sem vette le sötét kalapját, amely alól kiomlottak még mindig fekete fürtjei, köszönetképpen magához ölelte G.-t. Ez a baráti ölelés azonban nem akart végetérni, D. nagy erővel nyomta hozzá altestét G. ágyékához, amitől a férfi és felbátorodott, és keze elindult az akkor még hosszú pamutruhában lévő asszony hajlatain.

A következő kép már D. meztelen teste volt, ahogyan soha nem látta és el sem képzelte, csupán egy hosszú, többsoros lánc maradt rajta, amely egészen Vénusz-dombjáig öltöztette őt. G. úgy beleszédült a váratlan látványba, és magára az aktusra nem is emlékezett. Akkor eszmélt fel újra, amikor D. már újra teljesen felöltözve, kalapban indulásra készen állt. „Valóságos páncéltól szabadítottál meg” – suttogva még mindig felizgulva D., majd belekarolt férjébe és távoztak. 

G.arra ébredt, hogy kegyetlen szomjúság gyötri. Elfelejtett inni a sós-fűszeres ebéd után.

3.

G.-t egy oknyomozó riportra küldték ki egy sziklára épült szállodába, amely alatt csodálatos hullámok kavarogtak. Onnan fentről azt sem volt számára világos, hogy egy hatalmas tó partján, vagy egy tengeröbölben van-e. Szállodai szobájában hatalmas rendetlenség uralkodott, mintha az előző lakó után nem maradt volna idő kitakarítani. A szoba falai barlangrajzokra emlékeztettek, a ráfestett őslények élni és mozogni látszottak. G. alig talált helyet szokásos újságírói eszközeinek, és miután átöltözött, hiába kereste riportermagnóját, telefonját, csupán a pénztárcája került elő, amelyben sokkal több pénz lapult, mint amire emlékezett. Szerencsére agya jól működött, képes volt minden apró részletet az agyában tárolni anélkül, hogy leírta vagy hangfelvételt készített volna.

Mielőtt munkához látott volna, gondolta, iszik valamit, mint a régi szép időkben, amikor el nem indult volna egy komoly feladatra némi lélekerősítő nélkül. Ahogy azonban kilépett a folyosóra, belebotlott kolléganőjébe, a sudár, igéző szemű H.-ba, akiben eddig még soha nem vette észre a nőt. Meglepetésére H. közölte, hogy ugyanarra a feladatra rendelték ki őt is, mint G.-t, de neki sem szóltak, hogy G. itt lesz. „Úgy látszik, egyikünkben sem bíznak” – mondta G. és meghívta a nőt egy italra. A bár a legmeredekebb szikla legszélére épült, alattuk mesés látkép terült el, csak úgy dörögtek a kövek a hullámveréstől. Az első italból kettő, majd három lett, és G. egészen meglepődött, hogy a sportos életmódjáról ismert kolléganő milyen könnyedén iszik, és közben egyre szebb, egyre izgatóbb lesz. „Régóta figyeljük egymást, de soha nem beszéltünk másról, mint a munkáról, itt az ideje, hogy ezen változtassunk. A munka ráér, a lapzártát már úgyis lekéstük” – mondta a negyedik pohár után H.. G. egyre kellemetlenebbül érezte magát, miközben férfiérzései sem hagyták őt nyugton. Hívta a pincért, hogy fizessen. Még éppen azon csodálkozott, hogy a pénztárcájában még annál is több pénzt talált, mint amennyit a szobában megszámolt, amikor H. egy könnyed mozdulattal ledobta a ruháját és a sziklaszírtről levetette magát a hullámok közé. G. habozás nélkül utána ugrott, és csak valami égi szerencsének köszönhette, hogy nem zúzta magát halálra valamelyik sziklán, pont sikerült neki a víz egy mélyebb öblébe ugrani. Mire azonban a felszínre ért, H. már ott ült az egyik kövön, és rajta nevetett. „Legalább most kijózanodtál” – mondta G.-nek, aki nem tudta, hogy dühögjön vagy maga is nevessen.

Aznap éjjel szmogriadó volt a városban.

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://elmehunyor.blog.hu/api/trackback/id/tr8112249434

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

GNL911

Irodalmi, műfordítói, publicisztikai írások, esszék, filmes próbálkozások, bölcsességek és eszmefuttatások.

Friss topikok

Címkék

18+ (39) 1945 (1) 1968 (1) 1969 (1) 1970 (1) 1989 (2) 1991 (1) 1992 (1) 1995 (1) 1996 (1) 1997 (1) 1998 (2) 20.század (4) 20. század (2) 2000 (1) 2018 (1) 21.század (1) 70-es évek (1) 80-as évek (1) 9/11 (1) 90-es évek (1) A.A.Milne (1) abszurd (1) abszurd-szocio (1) afro-amerikai nők (1) Agatha Christie (1) Agrippina (1) agy (1) Alanis Morrisette (1) Alberto Sordi (1) Albert Einstein (2) Alfred Hitchcock (1) Algéria (1) Allen Ginsberg (7) álmok (6) Álmok (3) álom (128) Álom (1) Amedeo Modligliani (1) Amerika (2) amerikai feketék (1) Amosz Oz (1) André Malraux (1) Angelo Roncalli (1) Anglia (13) animáció (1) Anne Frank (1) antiszemitizmus (5) Antoine de Saint-Exupéry (1) Antonio Porta (1) Apocalyptica (1) Arisztotelész (1) arte (1) Art Garfunkel (1) atombomba (2) Auschwitz (5) Ausztrália (4) Ausztria (4) aztékok (1) Balaton (2) ballada (1) Barta Dóra (1) Bartók Béla (1) beat (2) beat-nemzedék (2) Beatles (1) Bécs (1) béke (1) Belgium (1) Belvárosi Színház (1) Berlin (1) Bernáth Zsolt (1) Bessie Smith (1) betegség (1) Billie Holiday (1) Billy Wilder (1) biológia (1) bíró (1) blogregény (1) blues (3) Bob Dylan (11) bölcsesség (1) Bölcsességek (5) Bolero (1) Bonaparte Napóleon (1) bordélyház (1) Boris Vian (3) börleszk (1) Brazília (2) Bródy János (1) Budapest (10) bűntény (1) bűnügy (12) Buster Keaton (1) Carhartt (1) cenzúra (1) Chaplin (1) Charles Baudelaire (1) Charles De Gaulle (1) Charlie Chaplin (1) Christies (1) Cikkek a nagyvilágból (4) cirkusz (1) Clara Royer (1) Cranberries (1) Creed (1) Csehszlovákia (2) Cseh Tamás (1) csendélet (1) csillagászat (1) Damanhur (1) Def Leppard (1) Dél-Amerika (1) diktatúra (1) Dinnyés József (1) divat (2) Djabe (8) Donovan (1) Dream Theater (2) drog (2) Duna (1) e.e.cummings (2) ég (1) Egészség (1) Egon Schiele (1) egyenjogúság (1) Élet (2) élet (2) életkép (1) életmód (1) életrajz (1) Elmeél (10) élmény (8) Élmény (7) élmények (2) élő (1) első világháború (1) El Chapo (1) El Cid (1) emberiség temploma (1) emberi intelligencia (1) emberi kapcsolatok (1) embermentés (3) Emlékek (1) emlékek (22) emlékezés (1) emlékezet (1) én (2) Enya (1) Eric Clapton (1) erkölcs (1) Ernest Hemingway (1) erőszak (1) erotika (6) esszé (17) esszék (8) Észak-Írország (3) Észtország (1) etno-jazz (1) Európa (1) évforduló (16) fák (1) fantázia (4) farkas (1) Federico Fellini (1) fegyverszünet (1) félelem (4) félelmek (2) felfedezések (2) feltalálók (1) féltékenység (1) Ferrari Violetta (1) festészet (3) Fesztbaum Béla (1) film (11) filmzene (1) film noir (1) filoszemitizmus (4) filozófia (5) Finnország (1) fizika (1) földrajz (1) földrengés (1) fotó (12) Fotó (11) Fotók (1) fotóművészet (1) Franciaország (44) Francisco Franco (1) Frankenstein (1) Franz Renggli (1) Frida Kahlo (1) futball (1) Gala (1) Garri Kaszparov (1) gasztró (4) gasztronómia (1) Gasztronómia (1) gazdaság (2) Georges Méliés (1) GGöbölyös N. László (1) Gianluigi Buffon (1) Gideon Greif (1) Göbölyös N. László (336) Godot (1) gondkolkodom (4) gondolatok (3) gondolkodom (42) Gondolkodom (17) Görögország (2) Grateful Dead (1) Greg Lake (1) Grönland (1) Groucho Marx (1) Guillaume Apollinaire (1) Gulli Briem (1) Gustav Klimt (1) gyász (1) gyermek (1) gyilkosok (1) gyilkosság (3) gyógyítás (2) gyógyszer (1) Győr (1) Győri Balett (1) háború (3) Habsburg-birodalom (1) haiku (5) haiku-fűzér (12) haikuk (1) Hair (1) hajléktalanok (2) halak (1) halál (7) Halper László (1) hangosfilm (1) Hanuka (1) harcore punk (1) Hasfelmetsző Jack (1) használati eszközök (1) Hedy Lamarr (1) Henry Rollins (1) Híresség (1) híresség (2) hírességek (4) hírszerzés (1) hírügynökség (1) hit (2) Hitler (3) (1) Hobo (1) Hódmezővásárhely (3) Hofi Géza (1) holokauszt (12) Holokauszt (6) Horn-fok (1) horror (5) Horvátország (1) hősök (1) humor (2) Humphrey Bogart (1) Ian Anderson (1) Ian Curtis (5) II.világháború (9) Illés (1) indián (1) indiánok (2) információ (1) Ingmar Bergman (1) internet. (1) ipar (2) Irak (1) írás (2) Irena Sendler (1) irodalom (259) Írország (4) iskola (1) iszlám (1) Izrael (2) jack bruce (1) Jack Bruce (1) Jack Kerouac (1) Jacques Prévert (1) Jancsó Miklós (1) Jane Austen (1) Janis Joplin (1) Japán (2) járvány (1) jazz (4) Jean Cocteau (1) Jeff Baron (1) Jeruzsálem (1) jezsuiták (1) Jézus Krisztus (1) Jimi Hendrix (5) Jim Morrison (7) Joan Fontaine (1) Joe Cocker (1) jóga (1) Johannes Kepler (1) Johnny Winter (1) John Lennon (5) joint (1) Jom Kipúr (1) Joni Mitchell (1) Joseph Stiglitz (1) jövő (1) Joy Division (1) juke-box (1) Jules Isaac (1) Kanada (52) káosz (1) Karácsony (3) Karthagó (1) kémkedés (1) Kennedy-család (1) Kennedy-gyilkosság (1) Képzelt Riport... (1) képzőművészet (7) kereszténység (4) Kern András (1) kiállítás (3) Kína (4) kincs (1) King Crimson (2) kísértések (1) kocsma (1) kollaboráció (1) kollázs (13) Kollázs (6) kollázsregény (5) kollégium (1) költészet (16) Kolumbia (2) Kolumbusz (1) koncert (3) Kondor Béla (1) Konrád György (4) könyv (12) könyvkiadás (1) Korábbi verseim (9) környezetvédelem (2) koronavirus (1) Koyaanisqatsi (1) közélet (5) középkor (1) közérzet (1) közgazdaságtan (1) közlekedés (1) Közvéleményem (10) krimi (15) kritika (3) kultúra (2) kultúrtörténet (48) Kultúrtörténet (1) Kurír (5) Kurt Gödel (1) kutlúrtörténet (3) kutya (1) Laura Nyro (1) Lawrence Ferlighnetti (2) Lawrence Ferlinghetti (3) lázadás (1) lelkiismeret (1) lemez (6) Lengyelország (3) leonard Cohen (2) Leonard Cohen (34) Leonard Cohen versei és dalai (28) levelek (1) Lev Trockij (1) Litvánia (1) London (2) Loreena McKennit (1) Lou Reed (2) LP (2) Lumiére-fivérek (1) Madách Színház (1) maffia (2) Magellán (2) Magyarország (96) Magyarorszag (2) Magyar Nemzeti Galéria (1) Majnik László (1) Mama képei (21) Mao Ce-tung (1) Marc Chagall (1) Margitsziget (2) Margitsziget. (1) Maria Casarés (1) Mark Sandman (1) Martin Luther King (1) Mary Shelley (1) Másutt (1) matematika (1) Mattei-ügy (1) Matuscsák Tamás (1) Maurice Ravel (1) Mauthausen (1) Max Linder (1) média (20) meditáció (1) Meditációk (1) medve (1) memoár (1) merénylet (2) mese (1) mesterséges intelligencia (1) Metallica (1) Mexikó (1) Michael Caine (1) Michelangelo Antonioni (1) Micimackó (1) mítosz (1) Moby Dick (1) Morphine (1) morpho (1) mozi (52) MTI (3) Müller Péter (1) múlt (2) munkaruha (1) Mussolini (1) művészet (3) Művészet (1) nácizmus (14) nácizmus holokauszt (1) Nagy-Britannia (17) nagy proletár kulturális forradalom (1) napló (4) némafilm (4) Németország (7) New Age (1) New ÍYork (1) New Model Army (1) Nick Cave (5) Nick Drake (1) Nico (1) Nikola Tesla (1) Nirvana (1) nők (2) Normandiai partraszállás (1) Nostradamus (1) novella (2) novellafüzér (3) NSZK (1) nukleáris konfliktus (1) Óbuda (6) Óbudai Társaskör (2) ókor (6) olaj (1) Olaszország (16) olasz konyha (1) olasz western (2) Olivia de Havilland (1) Olof Palme (1) önéletrajz (1) Orbán Viktor (1) ördög (1) Oroszország (3) őrület (1) Oscar Wilde (1) összeesküvés-elmélet (1) Osztrák-Magyar Monarchia (1) P.J.Harvey (1) Palme-gyilkosság (1) pápaság (1) Parma (1) Pasolini (1) Patti Smith (7) Paul Éluard (1) Pészach (1) pete brown (1) Pete Sinfield (1) Philip Glass (2) Pierre Reverdy (3) Pier Paolo Pasolini (1) Pillanatok (5) pillanatok (15) Pink Floyd (1) platánok (1) polgárháború (1) polgárjogi mozgalom (1) politika (6) Portugália (1) Primo Levi (2) Prince (1) próféciák (1) progresszív (1) protest (1) próza (3) pszicho (1) pszichológia (6) Pulp (1) punk (3) Purim (1) purim (1) Putyin (1) R.E.M. (1) Radiohead (1) Ragályi Elemér (1) Ramon Mercader (1) rasszizmus (3) reconquista (1) regény (3) régészet (2) Rejtő Jenő (1) remake (1) rémek (1) rémképek (1) Rettegett Iván (1) Richard Palmer-James (1) Rita-nap (1) Roberto Saviano (2) Robert Desnos (1) Robert Fripp (1) Robert Hunter (1) Rock (18) rock (55) rock-történet (4) rock and roll (1) Rolling Stones (1) Római birodalom (1) Római Birodalom (3) rombolás (1) Roy Harper (3) Rubin Eszter (1) Rudolf Péter (3) Rudolph Valentino (1) sajtó (4) sakk (1) Salinger (1) Salvador Dalí (1) Sándor Pál (1) Saul fia (1) sci-fi (4) Scorpions (1) Seattle (1) Seress Rezső (2) Sergio Leone (2) Séták a sötét oldalon (1) Shakespeare (1) Sidney Lumet (1) Simone Veil (1) Sinéad OConnor (2) sorozatgyilkos (1) Soundgarden (1) Spanyolország (13) spirituálé (1) spirituális (12) sport (4) Sri Lanka (1) Stanley Kubrick (3) Stan és Pan (1) Stefan Zweig (1) Steve Hackett (2) Steve MCurry (1) Stieg Larsson (2) Sting (1) Suzanne Vega (1) Svédország (2) szabadság (2) Szabó Elvira. (1) szado-mazo (3) szakrális zene (1) Szántó T.Gábor (1) szecesszió (1) Székhelyi József (1) szekta (1) Szent Efrém Férfikar (1) szerelem (50) szeretet (1) Szergej Ejzenstejn (1) szeszgyár (1) szex (11) Szicília (1) színek (1) színház (9) Szlovákia (1) szoci (2) szoció (3) szocio (60) szorongás (1) Szovjetunió (4) Sztálin (2) sztárlét (1) sztárvilág (1) Sztehlo Gábor (1) születés (1) születésnap (1) szürreál (2) szürreális (11) szűrreális (1) szürrealizmus (1) szűrtreáll (1) Szűrtreáll (9) SZűrtreáll (2) táj (1) tájkép (10) tánc (3) Táncolnak a kazlak (1) társadalom (15) tea (1) technika (6) tél (1) természet (4) terrorizmus (1) testvérek (1) theme for an imaginary western (1) Therapy? (1) The Cure (1) The Mission (1) Thomas Mann (1) Titanic (1) tojás (1) tömegkultúra (1) Tom Waits (4) Török Ferenc (1) Történelem (5) történelem (72) Tóth Krisztina (1) Totth Benedek (1) Trainspotting (1) tudomány (12) Tudomány (1) túlélő (1) tv (1) Újév (1) újságírás (7) Ulrich Gábor (1) Underground Kiadó (1) ünnep (3) urbanizáció (1) USA (89) utazás (3) üzlet (1) vadászat (1) vallás (7) Van Morrison (1) város (1) Városliget (1) varsói gettó (1) Vas Zoltán (1) Vatikán (2) vers (1) versek (3) Versek 2015 (2) versek 2016 (12) versek 2017 (22) Versek 2018 (12) versek 2019 (8) versek 2020 (10) vészkorszak (1) Victor Hugo (1) vihar (1) vikingek (1) világ (1) világpoénzis (2) Világpoézis (57) világpoézis (73) világzene (2) vilápoézis (1) Vilnius (1) virág (1) vízió (1) world music (3) Yes (1) Zabhegyező (1) zene (7) Zene (68) zsidóság (15) Címkefelhő

https://www.facebook.com/elmehunyor/

süti beállítások módosítása